Hudba doby barokní - mezi sochami Olbrama Zoubka

 

aneb "Telemann v Paříži". Program byl postaven na inspiracích německého skladatele Georga Philippa Telemanna francouzskou hudbou. Jednou z jeho skladeb inspirovaných přímo Francií jsou Pařížské kvartety, které na koncertě zazněly dva. Jeden hned v úvodu a druhý na závěr. Mezitím byly představeny skladby francouzských skladatelů, kterými se Telemann s největší pravděpodobností inspiroval - Marin Marais a Jean Philippe Rameau. Další zajímavostí bylo, že ansámbl hraje na barokní nástroje, což nabízí posluchači možnost slyšet hudbu v autentickém podání a alespoň na chvíli se přenést do doby barokní..

 

Radka Kubínová - původem z Hradce Králové je absolventkou Konzervatoře v Pardubicích a Fakulty umění Ostravské Univerzity v Ostravě v oboru příčná flétna. V letech 2007-2010 zároveň studovala na Konzervatoři v Rennes (Francie), kde se setkala s barokní hudbou a započala studium barokní flétny, kterou momentálně již druhým rokem studuje na Královské Konzervatoři v Haagu (Holandsko) ve třídě Bartholda Kuijkena. V letech 2006/07 byla členkou Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně. Již druhým rokem také účinkovala na festivalu „Nocturnes d´été“(cyklus letních koncertů) ve francouzském Le Mont St. Michael.

 

Isabelle Brouzes - původem z Normandie studovala hru na violoncello
na Konzervatoři a muzikologii na Univerzitě v Rennes (Francie). Během tohoto období se také zajímala o barokní hudbu a začala hrát na barokní violoncello, později na viola da gambu. Na Konzervatoři v Rennes získala Diplom z viola da gamby a komorní hry. V letech 2009/11 studovala
na Královské Konzervatoři v Haagu ve třídě Philippa Pierlot.

 

Petra Žďárská - vystudovala hru na klavír ve třídě Mgr. Jany Turkové
na Konzervatoři v Pardubicích. Poté se rozhodla věnovat barokní hudbě a
v současné době dokončuje svá studia na hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze v cembalové třídě prof. Giedré Lukšaité-Mrázkové. V roce 2009 získala stipendium na Academii de Sablé ve Francii, kde studovala cembalo a basso continuo pod vedením Francois Lengellé.
V létě 2010 se společně se svým souborem “Baroque Blond Ensemble” zúčastnila mistrovských kurzů v rakouském Aflenz. V zimním semestru 2010-11 byla na zahraniční stáži na Conservatoire National Supérieure musique et dance de Lyon.

 

Veronika Manová - studovala moderní housle na konzervatoři v Plzni
u Martina Kaplana a komorní hru u Marka Špeliny a Julie Brané. Během svých studií se začala zajímat o historicky poučenou interpretaci a zúčastnila se kurzů v Jindřichově Hradci (José Vázquez, Bert Honig, Gerd-Uwe Klein) a LŠHB v Rajnochovicích, kde získala své první zkušenosti s hrou na barokní housle u Dagmar Valentové a Elen Machové a v pozdějších letech u Petera Zajíčka. V současné době studuje na Královské konzervatoři v Haagu.

 

Vyhledávání

Kontakt

Galerie u sv. Jakuba, z.s. otevřeno je každou SOBOTU
od 13.00 do 17.00 hod.
od 13. dubna do 30. září a kdykoliv po předchozí domluvě
+420 606 171 271