Krajináři ze sbírek České pojišťovny

Zahájení se konalo v sobotu 4. října 2014 v 15.00 hod. v kostele sv. Jakuba na Metličanech v Novém Bydžově.

 

Tentokrát se můžete těšit na zajímavý výběr malířů, kteří na svých plátnech zpodobovali krajinu východních Čech. Na příklad jmenujme Jana Jušku, jehož obrazy neodmyslitelně náleží k Vysokému Mýtu, kde mladý autor prožil mládí a nakonec zde po studiích zakotvil také jako učitel matematiky, deskriptivy a výtvarné výchovy. Malovat začal pod vlivem skutečského malíře Gustava Porše.

Rodákem z Ronova nad Doubravou, Chitussiho kraje je Josef Minařík, jenž zde natrvalo našel své výtvarné působiště. V souvislosti s blízkou Vysočinou na výstavě nesmí chybět další ze současných malířů, a to Jan Odvárka. Tento autor proslul především svými akvarely. Se stejnou lehkostí a bravurou však také zachází i s olejovými barvami. Na výstavě budou k vidění právě plátna zpodobující vysočinské zimy.

Z dalších autorů se na výstavě setkáme na příklad s královéhradeckým rodákem Bedřichem Horálkem, jenž jako mladý student cestoval a maloval po boku Otakara Nejedlého. Jeho obrazy v sobě tak natrvalo odráží Nejedlého dynamickou barevnost. Další zajímavostí výstavy je obraz Paříže od pražského malíře Antonína Sládka, jenž v městě nad Seinou prožil několik let.

Výstava je prodejní a potrvá až do doby konání našich prosincových adventních koncertů.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Galerie u sv. Jakuba, z.s. otevřeno je každou SOBOTU
od 13.00 do 17.00 hod.
od 13. dubna do 30. září a kdykoliv po předchozí domluvě
+420 606 171 271