Renata Greiner - Miloslava Nievaldová 6. června - 31. července 2009

 

Ve vzácném souznění dvou různých výtvarných přístupů akvarelu a sklářské tvorby se zrcadlí fascinace přírodou. Její křehkostí a pomíjivostí. Jako bychom zastavili čas, aby náš pohled mohl co nejdéle spočinout v jiskřivých barvách, jemně propracovaných strukturách povrchů a světlem protkaných tvarů.

Renata Greiner
Renata Greiner se již v necelých 16 letech stala studentkou vysoké umělecké školy se zaměřením na grafiku, když se roku 1968, po skončení Pražského jara ocitla, více méně náhodou, v západním Německu v Mohuči. Poté se věnovala animovanému filmu a ilustraci. Dnes se soustředí na volnou tvorbu. Své práce prezentovala na příklad v rodném městě ve Dvoře Králové, v Českém Krumlově, Mladé Boleslavi, Hradci Králové nebo v Praze. V současné době připravuje řadu výstav po Evropě v rámci Czech Centres.
Miloslava Nievaldová
Miloslava Nievaldová absolvovala střední Umělecko-průmyslovou školu a výtvarný obor Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Tvar, zabarvení skla, způsob opracování povrchu spolu s působením světla využívá autorka při vytváření jedinečných skleněných objektů. Její skleněné plastiky se staly nedílnou součástí architektury mnohých veřejných i soukromých prostor. Ve své tvorbě se též zabývá malbou.

 

Vyhledávání

Kontakt

Galerie u sv. Jakuba, z.s. otevřeno je každou SOBOTU
od 13.00 do 17.00 hod.
od 13. dubna do 30. září a kdykoliv po předchozí domluvě
+420 606 171 271